ARCHWIUM

Katowice jednym z gospodarzy turnieju półfinałowego o awans do I ligi siatkówki mężczyzn

07/04/2015

 

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał oficjalny komunikat dotyczący rozgrywanego w dniach 10-12 kwietnia Półfinałowego Turnieju o awans do I ligi siatkówki mężczyzn. 

sześciu grup wyłoniono po dwa najlepsze zespoły, które podczas trzydniowego turnieju powalczą o miejsce w ścisłym finale rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn. Dwanaście drużyn zostało przydzielonych do trzech grup, dla których PZPS wyłonił troje gospodarzy turniejów. Jednym z miast, które wyraziły chęć przerprowadzenia takiej imprezy i spotkały się z aprobatą PZPS-u są Katowice. Reprezentujący barwy stolicy śląska - TKKF Czarni Katowice po rundzie zasadniczej został liderem grupy 5., z dorobkiem 51 punktów, czyli o 17 więcej od wicelidera TS Volley Rybnik. Warto zaznaczyć, że w 22 rozegranych spotkaniach katowiczanie tylko raz musieli uznać wyższość rywala. 

Zespół gospodarzy posiada ogromny potencjał, dzięki czamu z sezonu na sezon coraz lepiej prezentuje się na siatkarskich parkietach. Oprócz TKKF Czarnych  Katowice w grupie znalazł się TS Volley Rybnik, który w rundzie zasadniczej zajął tuż po TKKF-ie fotel wicelidera, a także zespoły - TSV Cell Fast Sanok oraz Hutnik Dobry Wynik Kraków.

Katowicka grupa jest wyjątkowo silna, wszystkie zespoły reprezentują bardzo wysoki poziom, jednak to gospodarze są stawiani w roli faworywa. W dużej mierze jest to spowodowane silnym kolektywem, który został tu zbudowany. W drużynie występuje wielu doświadczonych graczy, którzy w swojej karierze występowali na parkietach ekstraklasy - Peter Divis, Łukasz Jurkojć, Marcin Kozioł, czy Łukasz Szablewski. Mimo to zespół nie zamierza osiąść na laurach, ale walczyć o najwyższe cele, jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywek. - Od momentu zakończenia fazy zasadniczej każdy kolejny etap jest grą od zera. Kompletnie nie liczy się to, co było wczoraj. W tej fazie rozgrywek na próżno jest szukać przypadkowych zespołów. Każdy ma ten sam cel i nikt tutaj skóry tanio nie sprzeda, zatem zapowiada się bardzo zacięta walka - powiedział atakujący TKKF-u Marcin Kozioł. 

 

Partnerzy

  

Partnerzy klubu: